MALÝ MODEL
LEPIVÝ KARAMELOVÝ PUDINK

LEPIVÝ KARAMELOVÝ PUDINK

LEPIVÝ KARAMELOVÝ PUDINK

Lepkavý karamelový pudink, nazývaný také lepkavý datlový pudink, je skutečně jedním z nejlepších dezertů vůbec! Je to super vlhký datlový koláč, který je pokrytý neuvěřitelnou karamelovou omáčkou a podává se teplý. Spárujte s kopečkem zmrzliny a máte na ruce absolutního vítěze!

Můj recept na lepkavý karamelový pudink je nejen úžasně lahodný, ale také snadný na přípravu! Peče se jako normální dort a moje karamelová omáčka se pak úžasně snadno spojuje.

LEPIVÝ KARAMELOVÝ PUDINK

❤️ PROČ SI TENTO RECEPT ZAmilujete!

Hříšně Delicious! Máslový dort a lepkavá karamelová omáčka jsou tak dokonale bohaté – podávejte se zmrzlinou a je to dezert jako žádný jiný!

Ideální na prázdniny! Období svátků vyžaduje teplé, dekadentní dezerty, které ohromí vaši rodinu a přátele – a není tomu jinak!

Zalité toffee omáčkou! Pokud jste fanouškem karamelu/karamelu jako já, bude se vám líbit, jak tento lahodný dort nasákne všechnu tu máslovou karamelovou omáčku!

🥘 Nezbytné materiály

Lepkavý karamelový pudink používá hodně datlí – ty obvykle najdete v sekci sušeného ovoce a oříšků ve vašem obchodě s potravinami!

Datle – Toto super sladké sušené ovoce by mělo být bez pecek! Datle Medjool jsou preferované, protože jsou mimořádně bohaté a poskytují tolik vlhkosti.
Jedlá soda – Jedlá soda pomůže datle dále změkčit.
Voda – Chcete, aby se voda vařila, aby se datle nasákly, takže nakynou a pěkně se nasekají.
Máslo – Pro nejlepší výsledky by máslo mělo být změkčeno na pokojovou teplotu ! Budete potřebovat 1 tyčinku plus 1 polévkovou lžíci.
Hnědý cukr – Hnědý cukr dodává lahodnou sladkost připomínající melasu, která se k datlím velmi dobře hodí.
Vejce – Pro dosažení nejlepších výsledků při míchání by měla mít také pokojovou teplotu.
Prášek do pečiva – Toto je hlavní kypřící činidlo pro pudink. Ujistěte se, že si nepletete, kam přidat prášek do pečiva a jedlou sodu!
Sůl – To jen vyváží chutě pudingu! K tomu můžete použít běžnou kuchyňskou sůl.
Univerzální mouka – To dá pudinku samozřejmě strukturu! Zde nedoporučuji používat samokypřící mouku.

TOFFEE OMÁČKA

Máslo – Každá dobrá karamelová omáčka potřebuje máslo! Tady mám rád nesolené, na konci pak přidám trochu soli, abych měl chuť kontrolovat.
Světle hnědý cukr – Díky tomu je naše karamelová omáčka extra sladká a bohatá. K tomu dávám přednost světle hnědému cukru před tmavě hnědým cukrem.
Heavy Cream – smetana změní karamel na omáčku! Místo lehčí smetany chcete použít hustou smetanu ke šlehání.
Lehký kukuřičný sirup – Kukuřičný sirup pomáhá zabránit krystalizaci karamelové omáčky a její zrnitosti.
Sůl – Přidání soli pomáhá vyvážit chuť a dodává karamelové omáčce sladký a slaný okraj.
Vanilkový extrakt – Dodává omáčce z karamelu nádhernou sladkost! Líbí se mi, jak vanilkový extrakt doplňuje karamelovou omáčku.

 

🔪 NÁVOD KROK ZA KROKEM

Připravit můj shovívavý lepkavý karamelový pudink je hračka! Příprava tohoto dekadentního dezertu zabere pouhých 20 minut.

PROMÍCHAJTE A UPEČTE DATLOVÝ PUDIN

Připravte data. Začněte kombinací dvanácti uncí datlí s 1 ½ lžičky jedlé sody a ¾ šálku vroucí vody v tepelně bezpečné nádobě nebo mixovací nádobě. Všechny datle ponořte do vody a nechte je 15 minut změknout.

Smíchejte těsto. V misce vašeho stolního mixéru nebo velké mixovací míse umixujte 9 polévkových lžic změklého másla (1 tyčinka plus 1 polévková lžíce) a 1 ⅛ šálku (1 šálek plus 2 polévkové lžíce), dokud nebude hladké a nadýchané. Přidejte 3 vejce pokojové teploty, 1 po druhém, a míchejte, dokud se dobře nespojí. V případě potřeby můžete přidat 1 nebo 2 polévkové lžíce mouky, aby se vlhká směs nesrazila a nezrnila.
Přidejte suché přísady. Smíchejte 1 ½ lžičky prášku do pečiva a špetku soli, poté vmíchejte 1 ⅞ hrnku univerzální mouky (1 ¾ hrnku plus 2 polévkové lžíce) a míchejte, dokud nevznikne hladké těsto. Poté si předehřejte troubu na 350 °F (175 °C) a potom vymažte pekáč 9×13 a vysypte ho moukou.

Udělejte datlovou pastu. Pomocí kuchyňského robota nebo ponorného mixéru rozmixujte namočenou datlovou směs, dokud nezíská jemnou konzistenci. Když dosáhne požadované struktury, vmíchejte pyré do pudingového těsta, dokud nebudou datle rovnoměrně rozloženy.
Upéct. Pudinkové těsto přeneste do připravené zapékací misky a pečte při teplotě 175 °C po dobu 25 až 30 minut, nebo dokud vložené párátko, tester dortů nebo nůž na máslo nevyjdou čisté. Vyjměte z trouby a během přípravy karamelové omáčky mírně vychladněte.
Smíchejte 1 ½ lžičky prášku do pečiva a špetku soli, poté vmíchejte 1 ⅞ hrnku univerzální mouky (1 ¾ hrnku plus 2 polévkové lžíce) a míchejte, dokud nevznikne hladké těsto. Poté si předehřejte troubu na 350 °F (175 °C) a potom vymažte pekáč 9×13 a vysypte ho moukou.

VAŘTE ANGLICKOU TOFFEE OMÁČKU

Udělejte karamelovou omáčku. Ve velkém hrnci smíchejte ingredience: 1 ½ hrnku másla, 3 hrnky světle hnědého cukru, ⅔ hrnku husté smetany, ⅓ hrnku světlého kukuřičného sirupu a ½ lžičky soli a přiveďte k varu (vanilku si nechte) . Snažte se nemíchat příliš často, ale občas zamíchejte, aby se cukr nepřipálil. Udržujte omáčku při nízkém varu asi 3 až 4 minuty, dokud nezhoustne.

Dokončete a podávejte. Odstraňte omáčku z ohně a vmíchejte 1 polévkovou lžíci vanilkového extraktu (nebo bourbonu), poté nechte asi 5 minut vychladnout, než podávejte na plátky pudinku. Tento dezert je určen k podávání teplý a čerstvý z trouby! Užívat si!

Nyní si vychutnejte svůj úžasný lepkavý karamelový pudink! Miluju to podávané teplé s karamelovou omáčkou a štědrou lžící šlehačky pro naprosto nezapomenutelný dezert!